Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Jacek Piotr SyropolskiRomuald Stanisław Cerebież-TarabickiJan KopydłowskiJan Stefan ŻochowskiHalina Tarsa-ChylińskaMarian Antoni KoplińskiJarosław LitkeHenryk Klemens KryśJerzy Stanisław BeutlichWaldemar PreisAleksander ZiemkowskiTadeusz Jan BorsaHanna Graf-ChylińskaHenryk FurmanekJanusz DzierzgowskiTadeusz BobekKrystyna KaletaWiesław WiśniewskiJan WęcławskiStefan KwileckiBogumił RogalskiMaria Brzęcka-KoskRyszard RysińskiZbigniew Włodzimierz CzarneckiJózef SzanajcaElżbieta Sus-PawlikMikołaj KokozowWacław PiaseckiAndrzej Antoni PajzderskiRyszard GadomskiRomuald MillerWincenty Witold Erazm RawskiJulian AmbroziewiczZbigniew OdrzywolskiZdzisław ŚlęzakMarian Antoni JaroszewskiStefan MakowskiWiesław Julian GruszkowskiWacław RyttelRoland Ryszard KacperskiWładysław Aleksander SadłowskiMarian Kazimierz ZawiłaMaria Apolonia KlajborZbigniew DłużniewskiAlfred Walmus
In memoriam - Pamięci Architektów Polskich
Leopold Chyczewski
Członek Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich

arch. Leopold Chyczewski

* 08.02.1949, Jelenia Góra

† 21.07.2019, Jelenia Góra

Leopold Chyczewski - architekt.
Członek SARP O. Wrocław (do 1992). ​Członek Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów RP.
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej (1975).

Konkursy m.in.:
- na opracowanie projektu koncepcyjnego Muzeum Śląskiego w Katowicach (1986) - współpraca - autor Krzysztof Michał Wiśniowski; współpraca Leopold Chyczewski, Wojciech Jarząbek - II nagroda.

Mąż architektki Elżbiety Chyczewskiej (1951-2020).

 

*************************************************************
WSPOMNIENIE

Leopold Chyczewski architekt.
Członek Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów RP. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej (1975). W 1975 roku po studiach wraz żoną Elżbietą dołączył do zespołu projektowego w Inwestprojekcie Wrocław i brał udział w opracowywaniu projektów osiedli Nowy Dwór i Kuźniki we Wrocławiu jako asystent projektanta, projektant oraz główny projektant i kierownik zespołu. W latach 1980-81 był przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w Inwestprojekcie a po wprowadzeniu stanu wojennego aktywnym działaczem Solidarności Walczącej. Jednocześnie w 1982 roku otworzył prywatną pracownię na podstawie uzyskanej licencji. W tym czasie projektował budynki na Nowym Dworze przy ulicy Strzegomskiej nadając indywidualny wyraz wielkiej płycie oraz osiedle domów jednorodzinnych na Żernikach, kościoła w Nowym Dworze jako kontynuacja wygranego konkursu czy konkurs na kościół wraz zespołem parafialnym w Milanówku. W latach 1985 do1987 pracował w Kuwejcie jako projektant w INCO (Industrial Engineering and Consulting Office), opracowywał projekty: Baloush Bus Terminal i NHA Coastal Strip w rejonie centrum Okolica Centrum. Po powrocie do kraju, z kolegami założył Studio Ar-5, w ramach którego opracował wiele projektów architektonicznych i wnętrz takich obiektów jak pizzernia „Pan Smak”, Hotel na placu Drobnera we Wrocławiu, domu handlowego „SOLPOL” we Wrocławiu i budynku ZUS w Jeleniej Górze czy Curtis Plaza w Warszawie. W latach 1966 do 2008 kontynuował swoją praktykę zawodową w Kuwejcie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich opracowując projekty architektoniczne i wnętrz budynków biurowych, mieszkalnych i szpitalnych oraz infrastruktury drogowej jak most czy tunel. Po powrocie do kraju od 2009 roku swoje wieloletnie doświadczenie realizował we współpracy z arch. W. Jarząbkiem w ramach własnej działalności jako firma ArchDesign Studio LC. Leopolda Chyczewskiego. Po prostu „Lolka” wspominam jako pracowitego, konsekwentnego w realizacji ciekawych pomysłów kolegę.
Cześć jego pamięci.

JM (https://izbaarchitektow.wroc.pl/pozegnania/pozegnanie-4/)

 

 

Źródła:

  • fot.: https://pl.linkedin.com/in/leopold-chyczewski-11718237 (dostęp 25.07.2019)
Udostępnij na:
Biogram dodano: 25.07.2019 | Aktualizacja: 08.02.2022, 00:12:31 | Wyświetleń od 25.07.2019 r.: 1863