Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Teresa Żywicka-ZimnickaTadeusz Jan MrówczyńskiZdzisław Piotr LipskiMarcin GodzińskiAndrzej Jan BołtućJanusz PawlakJan KasińskiKarol WaniorekJerzy BuszkiewiczJerzy SzeptyckiRoman GorczycaMieczysław SamborskiAndrzej WejchertHanna Cecylia GierałtowskaEleonora SekreckaMarcin Feliks PrzyłubskiJerzy BrandysiewiczCzesław Doria-DernałowiczHanna Adamczewska-WejchertGrzegorz FigielDariusz KurkiewiczZbigniew KłopotowskiLech ZaleskiOskar GórnyHenryk Bronisław BuszkoZygmunt Edward Plater-ZyberkFranciszek EychhornDamian BruessauJerzy MüllerJanusz ŚwiątkowskiJacek Antoni MichalskiZbigniew Konrad ParandowskiFeliks Florian JezierskiWłodzimierz Zygmunt ZmysłowskiJan GrudzińskiŚwiętosław TatarkiewiczFranciszek MorawskiJarosław UlatowskiStanisław Michał BobińskiZygmunt KnyszewskiWitold DolińskiDanuta Irena LachertJanusz OrłowskiJarosław Jan PudlińskiZygfryd Herbert Kwiatkowski
In memoriam - Pamięci Architektów Polskich
Mariusz Józef Wąsik
Członek Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej

arch. Mariusz Józef Wąsik

* 19.10.1945, Ząbki

† 02.07.2013, Wołomin

Mariusz Józef Wąsik - architekt.
Członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów RP.
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1970).

Projektant w Biurze Projektowym "Bisprol" w Warszawie. Kierownik Referatu w Urzędzie Miasta w Ząbkach. Właściciel własnej Pracowni Projektowej "Echinus" w Ząbkach.

Autor budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, szkół, przedszkoli, hal na Praskiej Giełdzie Spożywczej w Ząbkach. Autor obrazu "Jezu Ufam Tobie" znajdującego się w kościele w Legionowie pod Warszawą.

Pochowany na Cmentarzu Parafialnym w Ząbkach (5.07.2013).

 

***************************************************************************
WSPOMNIENIE

Ci, których kochamy tak szybko odchodzą…. Mariusz Wąsik - wspomnienie córek w pierwszą rocznicę śmierci 2 lipca 2014 roku.

Mariusz Wąsik, nasz ojciec, przyjaciel, sąsiad. Spełniony w swoim zawodzie architekt. Lubiany i szanowany wśród wszystkich kolegów i współpracowników. Odszedł od nas bezpowrotnie pozostawiając po sobie żal i przejmującą pustkę.
Urodził się w Ząbkach w 1945 roku. Był jedynym ukochanym synem Józefy i Czesława. Już w młodych latach przejawiał niebywały talent – artystyczny, plastyczny, fotograficzny. Wtedy też kształtował się w nim zmysł przestrzennego planowania, rozwijany w późniejszym czasie na studiach architektonicznych i w pracy zawodowej. Projektowanie było nie tylko jego sposobem na życie ale też pasją. Zamykał się w swojej pracowni na długie godziny. Przesiedział tam też niejedną noc. Tworzył. Świat, który pojawiał się na jego pulpicie z czasem stawał się elementem rzeczywistości. Był dokładny, pracowity i uczciwy. Za to ceniono go nie tylko w pracy zawodowej. Wiary w Boga nigdy się nie wyparł. Mimo wszystkich przeciwności losu, jakich doświadczył pozostał wierny wierze, w której został wychowany. Mało tego – pogłębiał ją lekturą tak lubianych przez siebie ksiąg religijnych i Pisma Świętego. Ceniony artysta. Pozostawił po sobie wiele obrazów. Kilka z nich znajduje się w kościołach, gdzie modlącym się ludziom przybliżają wizerunek Stwórcy. Wspaniały ojciec. Po śmierci żony samotnie wychowywał 2 córki. Ich życie również projektował. Rosły tak, jak rosły budynki jego kreski. Dziś już dorosłe, przepełnione głębokim bólem żegnały go ostatni raz 5 lipca 2013 roku. Miał 67 lat. Wiele planów na przyszłość. Wiele projektów do zrealizowania. Choroba nagle wkroczyła w jego życie. Ani on sam, ani nikt inny nie spodziewał się, że to właśnie dziś przyjdzie nam spotykać się w tak smutnych okolicznościach. Jeszcze w szpitalu planował podróże – nad ukochane przez siebie morze, gdzie już dawno znajdowało się jego serce, do Paryża. Chciał jeszcze tyle zrobić i zobaczyć.
Będziemy za Tobą tęsknić. Byłeś wspaniałym człowiekiem – ojcem, przyjacielem, sąsiadem. Zostawiłeś po sobie pustkę, której nic i nikt nie będzie w stanie wypełnić. Bóg z pewnością chciał, byś teraz projektował niebiańskie pałace. Odpoczywaj w pokoju.

Kochamy Cię Tato i zawsze będziemy Cię kochać… Twoje córki Ewelina i Katarzyna Wąsik

 

 

Galeria:

Nagrobek Mariusza Wąsika na Cmentarzu Parafialnym w Ząbkach; fot.: https://zabki.grobonet.com/grobonet/start.php?id=detale&idg=4060&inni=0&cinki=5 (dostęp 1.07.2021)
Udostępnij na:
Biogram dodano: 15.07.2015 | Aktualizacja: 02.07.2022, 14:50:57 | Wyświetleń od 01.01.2018 r.: 2068